JST SICORP - MSMT - NRDIO - NCBR - SAS - Visegrad Fund Ref. # JP1648
JST SICORP - MSMT - NRDIO - NCBR - SAS - Visegrad Fund Ref. # JP1648
Po finanční krizi v roce 2008 byl pro označení hospodářských/společenských cílů společnosti použit pojem „New Normal“. V současné době se tento termín používá pro vznikající životní styl na konci pandemie COVID19. Slovní spojení „nová společnost“ („new normal society“), je pojmem pro společnost fungující v běžné době, tedy jako společnost, fungující v době před pandemií, před přírodní katastrofou apod. Navrhovaný projekt se týká tedy tzv. „Nové společnosti“, jež si klade za cíl vytvořit modernizovanou společnost zaměřenou na člověka (typu Japanese “Society 5.0”), kde nové technologie slouží udržitelnému rozvoji, zmírňují hrozbu budoucích pandemií a jsou věnovány lidskému blahu. Aby bylo možné dosáhnout těchto cílů, musí naše technologie procházet „chytrými“ vylepšeními směrem k maximální udržitelnosti a dosažení vysokého stupně jejich funkčnosti v rámci nejpřísnějších ekologických požadavků. Naším cílem je přispět k celosvětovému úsilí vývoje pokročilých materiálů na bázi uhlíku (CBM). CBM jsou klíčové v každodenních aplikacích a zařízeních, například pro baterie, generátory energie, měniče energie, mobilní zařízení, stavební materiály, filtry používané v oblasti životního prostředí, zdravotní péče a zdravotnické výrobky.
Konsorcium AtomDeC je tvořeno zástupci tří kontinentů: zahrnuje partnery ze všech čtyř zemí V4, Japonska a Kanady. Naše společná vědecká síla se zaměřuje na pokročilé materiály CBM s využitím konceptu „atomového designu“, jehož realizace u uhlíkatých materiálů s neuspořádaným/amorfním charakterem je stále výzvou. Jednotlivé výzkumné směry navržené v rámci projektu budou realizovány odborníky na syntézu, analýzu a modelování, což dodává navrženému konceptu „atomového designu“ materiálů CBM důvěryhodnost.
Konsorcium AtomDeC cílí k vývoji pokročilých materiálů pro extrémní prostředí, elektroniku a získávání energie, jako je skladování plynů, použití pro flexibilní elektrody/superkondenzátory/vodivé tenké vrstvy, mikroelektroniku a opticky aktivní materiály. Unikátní mechanické vlastnosti porézních CBM materiálů a naše prolínající se technické znalosti nám umožňují se zaměřit na materiálový design související i s problematikou COVID19, jakými jsou antivirové filtry.
Copyright © 2021-2024 Atomic Design of Carbon-Based Materials for New Normal Society - All Rights Reserved.
Last update on September 25, 2024
We use cookies to analyze website traffic and optimize your website experience. By accepting our use of cookies, your data will be aggregated with all other user data.